Zespół

Ula Małecka

Lubi, gdy razi ją słońce i gdy powietrze pachnie deszczem, lubi jeść owoce prosto z krzaka i spać pod gołym niebem, lubi chodzić daleko, śpiewać pod nosem, pisać w dzienniku, tworzyć. Dużo rzeczy lubi. Najbardziej to chyba skały, na które może się wspinać, albo swoje ukulele, albo ludzi, z którymi może rozmawiać i słuchać o tym, jak widzą świat. Studiuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej i uważa, że lepszego kierunku nie mogła dla siebie wybrać. Wpadła w antropologię po uszy i liczy, że już nigdy z niej nie wypadnie.

Zuzanna Nalepa

Studiuje muzykologię oraz etnologię i antropologię kulturową na Wydziale Historycznym UAM. Czym się interesuje? Ze względu na studia mocno siedzi w muzyce etno, ale też klasycznej oraz popularnej. Ciekawi ją również szamanizm oraz kwestie tożsamości ludzi w kontekście antropologii politycznej. Ekologia także jest tematem, który stara się zgłębić! Czyta dużo książek, obecnie najczęściej są to biografie ludzi, którzy mają bogatą, podróżniczą przeszłość. Podróżuje po Polsce, chodzi po górach i wspina się. Kiedy ma czas, praktykuje jogę i chodzi na długie leśne spacery.

Katarzyna Banaszak

W 2013 r. założyła Koło Naukowe Edukacji Międzykulturowej przy Zakładzie Pedeutologii na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Zainicjowała i współorganizowała wiele wydarzeń oraz projektów w środowisku akademickim m. in. Studencka Akademia Mentoringu oraz Program Mentorski Transfer Kompetencji (pracując jako doradczyni zawodowa w Biurze Karier UAM), Tydzień Międzykulturowy, projekt „Studenci UAM bez Granic”, Strefa Projektów Edukacyjnych i Społecznych, Targi Wyjazdów i Programów Zagranicznych oraz Międzykulturowa Kawiarenka z Pasją. Festiwal Podróżniczy Bez Granic to kolejny z jej szalonych pomysłów 🙂 Bardzo lubi współpracę ze studentami oraz studentkami, którzy mają niesamowite pasje i z wielkim sercem włączają się w różnorodne, uczelniane inicjatywy. Za cele podróży obiera najczęściej kraje na kontynencie afrykańskim, gdzie na III roku studiów licencjackich zostawiła kawałek siebie podczas rocznego wolontariatu w Lusace (Zambia). Jednocześnie wtedy zabrała tę „Afrykę” w sobie i tak już zostało do dzisiaj. Do pewnego stopnia żyje jakąś częścią siebie w miejscach, które poznała – gdzie zapach, kolory i światło są bardziej nasycone, a człowiek jakby bliżej drugiego człowieka. W Afryce spędziła łącznie 1,5 roku (Kenia, Sierra Leone, Tanzania, Zambia i Zimbabwe). Swoją kolejną pasję realizuje w szkole, pracując jako doradczyni zawodowa. Jest przekonana, iż to, jaki powininien być dzisiejszy pedagog, nauczyciel bardzo dobrze ukazuje cytat Jima Hensona: „Dzieci nie pamiętają, czego próbujesz je nauczyć. Pamiętają, jaki jesteś.”

Natalia Malanowska

Jest studentką Kulturoznawstwa na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Podróżowanie to jeden z celów w jej życiu. Uwielbia odkrywać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. Uważa, że jedną z najwspanialszych rzeczy w pasji jest to, by móc ją z kimś dzielić. Dlatego cieszy się, że ma wspaniałych przyjaciół, którzy odkrywają z nią świat. Oprócz podróży, jej największą pasją jest jazda konna.

Daria Linka

Jest studentką III roku Zarządzania i Prawa w Biznesie. Podróżowanie to najlepszy sposób na poznawanie nie tylko świata, ale także siebie. Dlatego kocha podróżować, chodzić po górach, a co za tym idzie – uwieczniać to na zdjęciach. W wolnych chwilach czyta książki i ogląda seriale. Lubi sport w każdej postaci – stara się ćwiczyć regularnie, a ostatnio zaczęła praktykować jogę. Jest uśmiechnięta i otwarta na nowe wyzwania i doświadczenia – dlatego zaangażowała się w Festiwal Podróżniczy Bez Granic 🙂

Martyna Staniul

Jest studentką I roku na kierunku Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna. Podobno uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Jest instruktorką ZHP. Połowa jej serca oddana jest 13 Czarnemu Szczepowi w Szczecinku, gdzie pełni funkcję zastępcy komendanta szczepu ds. kształcenia. W wolnych chwilach doładowuje się pozytywną energią na zumbie, bądź próbuje swoich laickich zdolności w kuchni. Wychodzi z założenia, że praca z najmłodszymi oraz podróże uczą nas najwięcej i budują najcenniejsze wartości, dlatego też większą część swoich marzeń wiąże z nimi.

Ula Kowalewska

Studentka pedagogiki, edukacji elementarnej z językiem angielskim na UAM. Pochodzi z Wrześni. Lubi języki obce, sztukę, podróże i kolorowe skarpetki. Jej pasją jest nauczanie dzieci i pokazywanie im jak piękny jest otaczający nas świat. Uwielbia śpiewać piosenki z bajek Disneya i grać na gitarze. Zaraża wszystkich swoją pozytywną energią!

Katarzyna Jasińska

Pochodzi z Czarnkowa. Interesuje się językami obcymi oraz szeroko pojętą kulturą. Stara się realizować swoje zainteresowania w praktyce, dlatego też studiuje na III roku filologii romańskiej, działa w Kole Naukowym Edukacji Międzykulturowej i regularnie jest wolontariuszką podczas wydarzeń kulturowych w Poznaniu, głównie filmowych. Od niedawna zainteresowała się również proekologicznym stylem życia, dlatego m.in. dołączyła do wolontariuszy w poznańskiej Po-Dzielni. W życiu codziennym stara się wspierać inicjatywy, które uważa za potrzebne i inspirujące, tak też znalazła się w ekipie organizującej ten Festiwal. Postanowiła przyłączyć się do tej inicjatywy, ponieważ po jej pobycie na Erasmusie, podróżowanie stało się dla niej szczególnie bliskie i chciałaby, żeby jak najwięcej osób odkryło jego zalety! Ma nadzieję, że z każdym, kto to czyta, zobaczy się 9 lub 10 czerwca w Zamku!

Anna Sobczak

Jest doktorantką na Wydziale Studiów Edukacyjnych, gdzie realizuje swoją naukową pasję. Jest wielką entuzjastką i dwukrotną uczestniczką programu Erasmus, dzięki któremu miała okazję poznać wspaniałych ludzi z niemal wszystkich stron świata, odwiedzić niezwykłe miejsca i zakochać się w przepięknej Irlandii Północnej. W wolnych chwilach lubi czytać, pisać i oczywiście podróżować!

Elżbieta Stańczyk

Jest doktorantką w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym UAM oraz absolwentką Historii, Kulturoznawstwa i Etnologii. Jest duszą w podróży i nieustanną marzycielką. Uwielbia przyprawy korzenne i wszelkie etniczne dźwięki. W wolnych chwilach zgłębia tajniki gry na afrykańskim djembe, zajmuje się wszelakim rękodziełem artystycznym oraz poświęca się swojej największej pasji: AFRYCE. Wierzy, że każdy człowiek jest wyjątkową osobą, niezależnie od kultury i społeczeństwa, w którym został wychowany, a poprzez kontakt z „innym” uczy się najwięcej o sobie samym. Uważa, że edukacja międzykulturowa pozwala burzyć stereotypy kulturowe oraz dostarcza większego zrozumienia drugiego człowieka poprzez wiedzę o jego mikroświecie.

Monika Pawłowska

Studiuje pedagogikę, wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz logopedię. Jak sama o sobie mówi jest „rasową pyrą”- uwielbia i pochodzi z Wielkopolskii. Największą przyjemnością jest dla niej czas spędzony z drugim człowiekiem, ale również chwile z książką, muzyką czy dobrym filmem. Wszelkiego rodzaju podróże, czy to kilka kilometrów od domu, czy na inny kontynent są dla niej wielką przygodą. Jest osobą, która nie boi się nowych wyzwań. Chętnie angażuje się w życie uniwersyteckie, a także różne przedsięwzięcia. Od 3 lat bierze udział w widowisku „Orzeł i Krzyż”, jako aktorka.

Agnieszka Nymś-Górna

Z wykształcenia pedagog, aktualnie doktorantka na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół sytuacji osób z niepełnosprawnością fizyczną w warunkach izolacji penitencjarnej oraz relacji pomiędzy rodzeństwem na etapie wczesnej dorosłości. Prywatnie jest wielką fanką wszelkiego rodzaju podróży – tych małych i tych dużych. Uwielbia spędzać czas w gronie bliskich jej osób oraz obcować z przyrodą.