Pozornie nasz świat jest światem bez granic. Za sprawą szeroko rozumianego postępu cywilizacyjnego można w bardzo krótkim czasie spakować plecak, ubrać dobre buty, zamknąć drzwi na klucz i…. udać się w podróż. Zostawić za sobą zmartwienia, smutki, niespełnione nadzieje. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej: codziennie stawiamy tysiące granic. Budujmy granice wokół naszych marzeń, naszych pragnień, nadziei i oczekiwań. Stawiamy granice nie tylko sobie, ale także innym. Te, które budujemy na płaszczyźnie głowy i serca są często trudniejsze do przekroczenia niż te geograficzne.

Na naszym festiwalu chcemy pokazać, że jedno łączy się z drugim, że podróżując po świecie tak naprawdę przekraczamy swoje własne, wewnętrzne granice. Hasło, które nam przyświeca to słowa norweskiego żeglarza i odkrywcy: Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi. Czasem trzeba się nieźle namęczyć aby zniszczyć te stawiane przez lata. Na naszym festiwalu wszystko jest możliwe.

Chcemy zaprosić Państwa do wspólnego przekraczania granic wszelakich. Naszymi przewodnikami będą ludzie, którzy pokonując granice państw nierzadko pokonywali też swoje. Ich pasja sprawiła, że opuścili swoją jakże wygodną i bezpieczną sferę komfortu. Czerpiąc z ich doświadczenia, chcemy przyjrzeć się granicom, które zbudowaliśmy w sobie. Będziemy jak odkrywcy, którzy nie bali zapuszczać się w najbardziej dzikie i niezbadane rejony świata i serca.

W naszym programie będzie również część dla najmłodszych. Podczas naszego festiwalu dzieci będą mogły złapać bakcyla podróżniczego a także dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o świecie i sobie. Kto wie może wśród naszych najmłodszych znajdzie się ktoś na wzór Kolumba czy Marka Kamińskiego.

Niebawem pojawi się szczegółowy program wydarzenia oraz możliwość rejestracji.

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą o festiwalu: LINK.